Pobytový trénink

Základy Nenásilné komunikace

Lektoři: Eva Malířová, Adam Čajka

1. 5. - 5. 5. 2019, penzion Sluníčko, Řásná

Adam Čajka

lektor

Adam používá metody Nenásilné komunikace v řešení zablokovaných mezilidských vztahů v pracovním prostředí (samosprávy měst, firmy, neziskovky) nebo také při vedení školení, která mohou být smysluplná, participativní a zároveň mít spád a výsledek. Dále se zaměřuje na to, jak vytvářet prostředí, kde je zpětná vazba sblížením či posunem a ne nepříjemností. 

"Věc, pro kterou mám asi už 5 let zápal, je transformace konfliktů, zablokovaných či jinak náročných komunikačních situací."

Eva Malířová

lektorka

Evu na Nenásilné komunikaci vedle potenciálu pro transformaci mezilidských vztahů zajímá její přínos pro fungování organizací. Pracuje často s učiteli, studenty, neziskovkami. Školám v dlouhodobé spolupráci pomáhá stát se se místem k učení se pro život. Ráda doprovází strany v řešení konfliktů a používá přístup Art of Hosting. 

Iva Sobotková

organizátorka

Umění nenásilné komunikace mě nepřestává fascinovat. Pomáhá nasměrovat všímavost k prožívání a ukazuje na cestu v každém z nás k hlubšímu porozumění si s lidmi. Mění mé vztahy, mění mě samotnou. NVC mi dává veliký smysl a s chutí ho šířím dále do světa.

Lektoruji NVC v pravidelném kurzu na střední škole a organizuji další kurzy.

Kurzu se v květnu 2019 zúčastnilo 16 účastníků. Protože je kurz skvělý a všichni jsme z něj nadšení, budeme ho opakovat na jaře 2020. Pokud máte zájem zúčastnit se, napište na info@nenasilnakomunikace.org.

Proč: V životě bývá komunikace velmi rychlá. Abychom byli schopni se přepnout z automatických reakcí do konstruktivního modu, potřebujeme čas. V malebné krajině Řásné u Telče během 4 dnů zvolníme, abychom klíčové principy Nenásilné komunikace (Nonviolent Communication - NVC) dostali do těla.

Proč intenzivní pobytovka?

Intenzivní vícedenní kurzy přinášejí zkušenost žití principů nenásilné komunikace v reálných situacích, které vznikají v dočasné komunitě účastníků kurzu. Oproti tréninkovým kurzům poskytuje zážitek a hlubší pochopení principů.

Na konci pobytu budete lépe:

 • vnímat, co je pro druhé důležité, i když jsou nesrozumitelní, rozzlobení či smutní
 • uvědomovat si vlastní potřeby a pocity
 • schopni upřímně vyjádřit, co byste chtěli, tak, aby vás ostatní pochopili

S posílením těchto dovedností lze například snáze:

 • si říct o to, jak v práci fungovat jinak, aniž byste se dostali do střetu s kolegy
 • dát upřímnou zpětnou vazbu pracovním partnerům či klientům, aniž by to negativně poznamenalo váš vztah s nimi
 • kvalitně vést jednání či schůzi a podpořit účastníky v aktivním zapojení, které má pro ně smysl
 • pochopit se s jinými příslušníky rodiny v tom, jak si přejete vychovávat děti, i když na to máte zcela odlišné názory

Kde: Řásná, penzion Sluníčko

Kdy: začátek 1. 5. po obědě - zakončení 5. 5. 2018 po obědě

Cena: kurzovné je 3800 - 5000 Kč. Škála je způsob, jak skloubit udržitelnost a přístupnost tréninku se snahou zohlednit různé finanční možnosti účastníků a účastnic. O ceně rozhodněte sami. Pokud by i minimální kurzovné pro vás bylo nedostupné, kontaktujte nás.  

Ubytování: cena ubytování v penzionu Sluníčko je 1680 Kč za 4 noci, příplatek za jednolůžko je 100 Kč za noc. Případně lze využít levnější možnosti ubytování ve vesnici, které je však velmi spartánského typu. Či si ubytování v okolí zařídit po svém.

Strava: můžete si vařit v kuchyňce či zajít do blízké restaurace U Kolářů či si objednat vegetariánskou stravu (pouze obědy)

Program: Každý den povedou lektoři trénink 6 hodin.

 • Společné zahájení dne (30 min)
 • Principy NVC (2,5 hod)
 • Praktický trénink principů a rozvoj komunikačních dovedností (2,5 hod)
 • Společné uzavření dne (30 min)

Zbytek dne můžete využít k pobytu v přírodě, tréninku principů NVC ve dvojici či menší skupině či k sebereflexi a odpočinku. 

Doprava:  Je možnost dopravit se autobusem do Telče či Mrákotína a pak pěšky do Řásné. Do Telče/Mrákotína se dostanete z Prahy, Brna i dalších měst - doporučujeme včasnou rezervaci dálkových spojů. Účastníci budou mít možnost také nabídnout místa v autě, či naopak pro sebe místo poptat. Parkovat lze zdarma v areálu penzionu Sluníčko.

Stornopodmínky:

 • Pokud byste se nemohli z nějakých důvodů zúčastnit a našli byste si za sebe náhradu, pak byste se vyrovnali s novým účastníkem, tedy žádné stornopoplatky byste nám neplatili. Jen nám prosím nahlaste jméno náhradníka, ať předem zjistíme jeho očekávání a informujeme ho o přípravě.
 • Pokud byste za sebe náhradníka nenašli a účast zrušili více jak 3 týdny před kurzem, též obdržíte celou částku zpět.
 • Pokud byste účast zrušili bez náhradníka mezi 3 týdny (včetně) a 8 dny před kurzem, obdržíte zpět 33 % kurzovného, neboť hrozí, že za vás již nikoho nenajdeme.
 • Pokud byste účast zrušili bez náhradníka 1 týden a méně před kurzem, kurzovné bohužel propadá, abychom umožnili realizaci kurzu přihlášeným a uhrazení všech souvisejících nákladů.

Dotazy:  Rádi zodpovíme jakékoliv dotazy na iva.sobotkova@gmail.com